Adres

Stolarska 2, 37-418 Krzeszów

Telefon

+48 881 710 839

godziny otwarcia

8:00 - 16:00

Blog


[01.04.2018] Nowości w produktach

Pojawiły się na stronie nowości produktowe w dziale drewniane albumy jak również szyldy reklamowe i adresowe. Zapraszamy do zwiedzania


[23.10.2017] Urlop 2017

Informujemy, że w terminie 23.10.2017 do 03.11.2017 jesteśmy na urlopie. Zapraszamy do kontaktu mailowego. Odpowiemy na wszystkie wiadomości możliwie jak najszybciej.


[15.01.2017] Jesion - miłość od pierwszego wejrzenia

Jest wiele gatunków drewna. Liściaste, iglaste, twarde, miękkie, takie z uwidocznionymi słojami oraz takie bez usłojenia, tańsze no i drogie.

 

Zaczynając przygodę z obróbką drewna długo zastanawialiśmy się jaki rodzaj wybrać. Nie mając większego osobistego doświadczenia w pierwszej kolejności padło na drewno lipowe. Materiał ten jest wdzięczny w obróbce ręcznej jak również mechanicznej. Nie posiada dużej ilości sęków, jednakże jego faktura nie jest zbyt ciekawa, wręcz można by powiedzieć, że pospolicie nudna. Dlatego też przygoda z tym gatunkiem skończyła się tak samo szybko jak się zaczęła.

 

Po dokładniejszym przeszukaniu szopy znaleziona została całkiem spora ilość tarcicy jesionowej. Jak się okazało po wyrównaniu owych desek przy użyciu heblarki, naszym oczom ukazało się piękne, barwne jasno żółte na brzegu a zarazem ciemno brązowe w rdzeniu usłojenie. Właśnie od tego dnia nieprzerwanie pracujemny na tym gatunku drewna.

 

Jesion jest bardzo popularnym rodzajem drewna w całej europie. Dożywa blisko 300 lat a dzięki swojej twardości, nie ustępujące dębowi, wykorzystywane jest do produkcji podług, schodów, sprzętu sportowego, mebli oraz szczebli do drabin. My wykorzystujemy go głównie do wytwarzanie przepięknych i barwnych szyldów adresowych jak również szyldów reklamowych, płaskorzeźb, elementów wystroju i drewnianych dekoracji. Drewno jesionu przewarza ilościowo inne gatunki w naszej pracowni.

 

Podłogi wykonane z jesionu czarują bogatą paletą barw. Opalane drewno tego gatunku nabiera ciemnobrązowego kolorytu, dzięki czemu może konkurować z niektórymi egzotycznymi gatunkami.


[15.01.2017] Opinie klientów

"Dobre słowo jest cenniejsze niż pieniądze." Dlatego chcielibyśmy podziękować naszym klientom za szereg pozytywnych opinii, które otrzymaliśmy za pośrednictwem platformy allegro.pl. Pozwoliliśmy sobie opublikować je na dole strony głównej. Zapewniamy, iż nie boimy się negatywnych opinie jednakże takowych nie posiadamy. Wszystkie otrzymane opinie możecie Państwo zobaczyć tutaj


[14.01.2017] Zapowiedź nowej strony

Niezmiernie miło nam zakomunikować, iż prace nad nową stroną przyśpieszyły. Już niebawem zaprezentujemy Państwu nową odsłonę firmowej strony www.fabrykaksztaltow.pl